00 to 21.00

Панама - портал для родителей

Головоломка

Тип товару

Тип

Вид

Вік

Стать

Ціна, грн

Знайдено 143 товарів
Показати спочатку:

Знайдено 143 товарів

Головоломка – це чітко сформульоване завдання, для вирішення якого необхідні кмітливість і логічне мислення. Зупинимося докладніше на пропозиціях для дітей:

  • З предметами. Дитині пропонується скласти різні або однакові за формою й кольором елементи в певному порядку. Класичним прикладом є мозаїка. Також пропонуються набори, в яких необхідно розсортувати предмети за різними ознаками – конфігурація, колорит, розмір. У цю групу можна віднести й сортери. Вони можуть мати різні форми й параметри, але правила гри завжди однакові – підібрати для кожного елемента відповідний проріз. 
  • Механічні. Це головоломки, які складаються й розкладаються в певному порядку. Основні завдання – надати певну форму або шляхом різних переміщень встановити певний колір граней. У цю ж категорію віднесемо лабіринти, різнокольорові шнури та мотузки, які дозволяють комбінувати різні колорит.
  • У формі настільних ігор. Такі головоломки часто виконуються у вигляді пазлів. Плоскі пластинки з'єднуються між собою та утворюють ланцюжок, коло, хвилясті лінії. Ще один варіант за формою нагадує доміно. На пластинках з пластмаси або дерева можуть бути нанесені букви, цифри, зображення рослин або тварин і їх необхідно впорядкувати за різними ознаками. За зростанням, алфавітом, голосні чи приголосні, а також за певною приналежністю (квіти, дерева, дикі або домашні тварини).
  • Друковані. Це брошури, які містять спеціально складені для дітей кросворди, ребуси, судоку.

Дитячі головоломки: вікові рекомендації

Подібне заняття корисно для розвитку логіки, цілеспрямованості, терпіння, уважності, просторового мислення, розширення кругозору та отримання додаткових знань, необхідних при підготовці до школи. Механічні головоломки виробляють чіткість рухів, зміцнюють кисть. 

Раніше таку розвагу переважно пов'язували з розвитком дрібної моторики, яка позитивно впливає на формування правильної мови. Але батьки у своїх відгуках, розміщених на різних сайтах, відзначають позитивний вплив такого заняття на становлення особистості в цілому та навіть на вибір майбутньої професії. Так розвинене просторове мислення дозволяє стати успішним архітектором, інженером, дизайнером.

Підбір здійснюється в залежності від інтересів дитини, а також з урахуванням її віку:

  • 1,5-4 роки. Важливо навчитися сортувати предмети з пластику, дерева або плюшу за різними параметрами. Елементи повинні бути досить великими та яскравими, адже такі показники підвищують безпеку та привабливість іграшки. Приблизно у 2-3 роки ускладнюємо завдання – пропонуємо сортери різної конфігурації й нескладні механічні варіанти.
  • 5-6 років. Йде підготовка до школи, тому необхідно розширювати кругозір дитини, освоювати за допомогою гри основи арифметики й абетку, а також збирати стійкі конструкції з окремих елементів з дотриманням балансу.
  • 6-9 років. Дитина вже має необхідні вміння для того, щоб об'єднувати окремі елементи за заданими ознаками та вибудовувати логічні ланцюжки. Тепер знайомимося з друкованими варіантами.

Купити головоломки за обґрунтованими цінами із доставленням по Києву та Україні можна в інтернет-магазині Panama.