Малювання є корисним і цікавим заняттям для дітей різного віку. Воно дозволяє передати через різні зображення свої враження про навколишню дійсність. Цей процес самовираження викликає радість і позитивні емоції. Якщо не організувати його правильно, то шпалери, штори й навіть підлога та меблі обов'язково будуть розмальовані.
Для першого знайомства (вік 1-2 роки) використовуємо пальчиковий варіант. Ці фарби розроблені спеціально для малюків. Взаємодію з ними складно назвати малюванням у розумінні дорослих, але подібне заняття розвиває дрібну моторику, стабілізує емоційний фон, формує бажання займатися художньою творчістю. Усі пропоновані варіанти виконані на основі харчових барвників, які легко змиваються водою з одягу та інших поверхонь. Далі знайомимо дітей з кольоровими олівцями, а приблизно у 3 роки з фарбами. Їхня ціна залежить від виду та складу виробу, кількості колоритів у наборі, а також особливостей його комплектації (наприклад, пензлики, трафарети, палітра).
Дитячі фарби: види та особливості застосування
- Акварель. Судячи з розміщених на різних сайтах відгуків, саме її найчастіше пропонують батьки малюкам для виконання перших творчих робіт. Зазвичай це варіант на основі меду та води. Він підходить для виконання пейзажів, натюрмортів, портретів. Створюване зображення буде напівпрозорим, а інтенсивність кольору регулюється за допомогою води, яка використовується для розведення. Акварель легко наноситься, не вимагає особливих навичок для застосування, дозволяє створювати різні комбінації кольорів. Серед переваг відзначимо відсутність запаху та токсичності. Але є і недоліки. Наносити наступний шар можна тільки після висихання попереднього, викликає деформацію паперу, не дозволяє приховати помилки та неточності, а навпаки підкреслює їх. Для творчих робіт рекомендується використання текстурованих листів, які мають рельєфну поверхню.
- Гуаш. Це прості дитячі фарби, які, як також розводяться водою. Приховати помилки можна шляхом нанесення наступного шару. Але не забуваємо, що багатошаровість може призвести до появи тріщин. Після нанесення створює оксамитовий шар, який після висихання трохи блідне. Гуаш випускається у двох формах – плакатна та художня. Плакатна більше кришиться, але відрізняється насиченими колоритами. На противагу акварелі, гуаш можна купити, як у наборах, так і підібрати окремо необхідні кольори.
- Акрил. Такий варіант також належить до дитячих фарб, але робота з ним вимагає охайності й організованості. Після малювання обов'язково потрібно мити пензлики, на деяких тканинах можуть залишатися плями від акрилу. Після застосування тюбик або баночку необхідно щільно закрити, щоб вміст не пересихав.
- Косметичні. Використовуються для нанесення розпису на обличчі та тілі. Такі фарби виконані на водній основі, мають гелеву текстуру й доповнюються трафаретами для створення різних візерунків. Застосовуються переважно для створення тематичних чи святкових образів.
При підборі враховуємо рівень підготовки юного художника, тип поверхні на якій буде виконуватися малюнок, вікові рекомендації виробника.
В інтернет-магазині Panama можна замовити дитячі фарби зі швидким доставленням по Києву та Україні.