Ланч-бокс – це компактний контейнер для перенесення їди. Вперше його почали використовувати японці у 13 столітті. Це був металевий короб з ручкою, який брали з собою, коли не було можливості прийти додому пообідати. Треба визнати, що у японців будь-яку справа завжди пов'язана з цілим рядом умовностей і традицій. Ось і поміщати харчі у такий контейнер потрібно було за певними правилами. У 19 столітті подібні варіанти з'являються й у США. Але спочатку це не спеціально виготовлені місткості, а бляшані коробки, призначені для різних цілей (наприклад, для тютюнових виробів або невелика скринька для інструментів). У металевих коробках почали носити ланч – порцію, яку їли у полудень. Так і з'явилася назва ланч-бокс.
Така ідея сподобалася не тільки робітникам і офісним службовцям, але і мам школярів. Вони використовують бляшані коробки для печива і спецій. У 20-ті роки починається випуск спеціальних дитячих варіантів, а у 1935 році був випущений перший металевий короб, прикрашений зображенням ліцензійного персонажа. Це був Міккі Маус, а сам аксесуар мав овальну форму, був доповнений висувною секцією та ручкою. У 1954 році почали виготовляти контейнери з алюмінію.
У 50-70-ті ланч-бокс можна було купити разом з термосом. Алюмінієві моделі мали попит і заслужили чимало позитивних відгуків, але виробники шукали нові матеріали, які дозволили б спростити та здешевити виготовлення, а також розширити практичні можливості цих виробів. Спочатку спробували замінити металеву ручку на пластикову, а потім на початку 60-х цей матеріал повністю витіснив алюміній.
Вироби із пластику мають помірну ціну в порівнянні з іншими використовуваними матеріалами – харчовим силіконом, нержавіючою сталлю. Виготовлення передбачає виконання кількох основних етапів – пресування, нагрівання, виливання у форми, охолодження. Випускаються не тільки багаторазові, але і одноразові варіанти, які виготовляються з тонкого пластику, фольги, картону. Також випускаються скляні контейнери, але вони застосовуються у домашніх умовах та в закладах громадського харчування.
Залежно від особливостей призначення багаторазові моделі можна розділити на кілька видів:
Головне завдання – зберегти смакові якості харчів і забезпечити зручні умови для транспортування. Особливе значення має герметичність пакування та можливість вибрати контейнер зручної форми та необхідного розміру.
Пластикові ланч-бокси мають особливе маркування – цифри всередині трикутника:
На сайті інтернет-магазину Panama можна замовити ланч-бокс із доставленням по Києву та Україні у зручний для вас час.