Шапка для новонародженого – це звичний елемент дитячого гардеробу. Сьогодні вона виконує відразу кілька завдань – захист від переохолодження, деталь костюма, модний тренд.
Як обрати шапку для новонародженого
При підборі варіанта важливо враховувати такі характеристики:
- Розмір. Визначається шляхом вимірювання обхвату голови за допомогою сантиметрової стрічки. Розміщуємо її вздовж чола над бровами, над вухами та на потилиці. Відразу після народження у доношених дітей цей показник зазвичай знаходиться у межах 34-35 см. У перші 4 місяці життя окружність голови збільшується щомісяця приблизно на 2 см. Тому дані, отримані при вимірюванні, слід округляти у більшу сторону.
- Матеріал. Легкі моделі, які використовуються у теплу пору року, повинні бути виконані з бавовни. Деякі виробники додають до складу натурального волокна невелику кількість еластану, який надає ряд практичних переваг – м'яке прилягання, швидка сушка, стійкість до деформації. Різноманітністю фасонів порадують трикотажні моделі, але для їхнього виготовлення можуть використовуватися синтетичні волокна. Судячи з відгуків, батьки уважно ставляться до складу тканини. Для пошиття теплих варіантів застосовуються вовна, акрил, бавовна, фліс. Саме від складу волокна багато у чому залежить ціна такого виробу.
- Колір і фасон. Малюки ще не здатні оцінити оригінальність колориту й оформлення, а також поки не мають власних уподобань. Батьки підбирають шапки для новонароджених на свій розсуд. Рекомендуємо відмовитися від моделей, розшитих бісером, лелітками, намистинами. Безпечні прикраси – це помпони, декоративні вставки, надійно пришиті вушка або бантик. Уникайте занадто яскравих, кислотних відтінків, оскільки дані про спосіб фарбування та про застосовувані для цього барвники на етикетці відсутні. Нову модель слід обов'язково випрати та попрасувати (можна використовувати відпарювач).
Одягати чи не одягати: ось у чому питання
Довгий час вважалася, що новонароджений повинен постійно носити шапку, яка захищає від можливих застуд. Сьогодні педіатри вважають, що у цьому нема потреби, якщо у приміщенні досить тепло. Також відзначимо, що немає єдиної думки про те, який температурний режим у дитячій кімнаті вважати комфортним для немовляти. Пропонований діапазон становить 18-22°C, а деякі педіатри наполягають на 22-24°C. Тому батькам слід орієнтуватися не тільки на температурний режим, але і на особливості терморегуляції власної дитини.
Згідно з прийнятими в Україні санітарними нормами для ясельних груп раннього віку (від 2-х місяців до року) температура в ігровій кімнаті становить 22-24°C, а в спальні – 20-22°C. Шапка, за винятком легких або захисних моделей, надівається при температурі нижче 15°C. Наскільки комфортно малюкові у певному температурному режимі можна визначити за допомогою тактильного контакту. Холодний кінчик носа свідчить про те, потрібно одягатися тепліше. До виписки з пологового будинку батькам необхідно купити 3-4 варіанти. У холодну пору року, крім бавовняних чепчиків, знадобляться й утеплені вироби.
Замовити шапку для новонародженого зі швидким доставленням у будь-який район Києва чи регіон країни можна на сайті інтернет-магазину Panama.