00 to 21.00

Панама - портал для родителей
🚚Безкоштовна доставка по Україні від 499 грн Купуйте за кращими цінами

Крупи

Знайдено 0 товарів
Показати спочатку:

Знайдено 0 товарів

Упс нічого не знайдено...

Крупа – це цінний харчовий продукт, який використовується для приготування насамперед каш і супів. Виготовляється із зерен злакових і деяких круп'яних культур і представлений ​​в різних цінових сегментах. Будь-яка крупа є джерелом вуглеводів, зміст яких знаходиться у межах 60-70%. Також присутні відносно невеликі кількості рослинних білків (7-13%) і жирів (0,7-7%).

Традиційні та екзотичні крупи у дитячому раціоні

Кількість поживних речовин приблизно однакова, а основною відмінністю є кількість вітамінів і мінералів. Дитячий організм відрізняється від дорослого бурхливим зростанням і формуванням життєво важливих систем – серцево-судинної, нервової, кістково-м'язової, ендокринної. Саме харчові речовини стають джерелом пластичного матеріалу та енергії. Страви зі злаків часто рекомендують їсти на сніданок. У цьому випадку вони мають таку дію:

 • сприятливо впливають на роботу кишківника, стимулюють травлення;
 • насичують організм вітамінами, мінералами, корисними мікроелементами;
 • створюють необхідний на весь день запас енергії;
 • формують відчуття ситості без характерної важкості в животі;
 • позитивно впливають на стан шкіри, волосся, нігтів.

При формуванні раціону важливо не обмежуватися одним видом крупи і використовувати різні злаки для приготування молочних каш, гарнірів, запіканок, супів. 

У своїх відгуках батьки відзначають, що діти добре сприймають такі страви та з задоволенням їх їдять. Якщо дитина відмовляється їсти певні види каш, то таку поведінку можна пояснити рядом причин:

 • новий смак поки є незрозумілим і потрібен час для того, щоб до нього звикнути;
 • страва занадто гаряча або має непривабливий вигляд.
 • організм на фізіологічному рівні не готовий до засвоєння;
 • готовий продукт має дуже щільну текстуру, яка ускладнює пережовування та ковтання.

Поліпшити та урізноманітнити смак страв зі злаків здатні різні фруктові добавки – яблуко, абрикос, груша, банан. У дитячий раціон традиційно включаються гречка, перловка, рис, манка, вівсянка, а також кукурудзяна і пшенична крупа. Серед порівняно нових, екзотичних пропозицій відзначимо:

 • Кіноа. Зернова культура стародавнього походження. Містить фосфор, амінокислоти, клітковину, мінерали, вітаміни групи В. У складі відсутній глютен. Буває червона, чорна, біла. Для дітей краще купувати третій варіант, який м'якше й ніжніше інших видів. Його вживання можна починати приблизно з 2-х років.
 • Булгур. Продукт з пшениці, популярний у кулінарії країн Близького Сходу, Балкан і Середземномор'я. До складу входять білки, мінерали, ненасичені жири, вітаміни E, K, групи B, клітковина рослинного походження. Після консультації з лікарем можна давати по половині чайної ложки малюкам однорічного віку, але найчастіше вживається з 2-3 років. Продукт не рекомендовано при надмірній масі тіла та при непереносності глютену.
 • Пшеничний кускус. Має приємний, ніжний, вершковий смак і може стати відмінним гарніром до м'яса, риби або овочів, Найкраще вводити його в раціон після того, як дитина познайомиться з різними видами каш і спробує манку (подібна технологія виготовлення).

Замовити фасовані крупи з доставленням по Києву та Україні можна на сайті інтернет-магазину Panama.