Крупа – це цінний харчовий продукт, який використовується для приготування насамперед каш і супів. Виготовляється із зерен злакових і деяких круп'яних культур і представлений в різних цінових сегментах. Будь-яка крупа є джерелом вуглеводів, зміст яких знаходиться у межах 60-70%. Також присутні відносно невеликі кількості рослинних білків (7-13%) і жирів (0,7-7%).
Традиційні та екзотичні крупи у дитячому раціоні
Кількість поживних речовин приблизно однакова, а основною відмінністю є кількість вітамінів і мінералів. Дитячий організм відрізняється від дорослого бурхливим зростанням і формуванням життєво важливих систем – серцево-судинної, нервової, кістково-м'язової, ендокринної. Саме харчові речовини стають джерелом пластичного матеріалу та енергії. Страви зі злаків часто рекомендують їсти на сніданок. У цьому випадку вони мають таку дію:
- сприятливо впливають на роботу кишківника, стимулюють травлення;
- насичують організм вітамінами, мінералами, корисними мікроелементами;
- створюють необхідний на весь день запас енергії;
- формують відчуття ситості без характерної важкості в животі;
- позитивно впливають на стан шкіри, волосся, нігтів.
При формуванні раціону важливо не обмежуватися одним видом крупи і використовувати різні злаки для приготування молочних каш, гарнірів, запіканок, супів.
У своїх відгуках батьки відзначають, що діти добре сприймають такі страви та з задоволенням їх їдять. Якщо дитина відмовляється їсти певні види каш, то таку поведінку можна пояснити рядом причин:
- новий смак поки є незрозумілим і потрібен час для того, щоб до нього звикнути;
- страва занадто гаряча або має непривабливий вигляд.
- організм на фізіологічному рівні не готовий до засвоєння;
- готовий продукт має дуже щільну текстуру, яка ускладнює пережовування та ковтання.
Поліпшити та урізноманітнити смак страв зі злаків здатні різні фруктові добавки – яблуко, абрикос, груша, банан. У дитячий раціон традиційно включаються гречка, перловка, рис, манка, вівсянка, а також кукурудзяна і пшенична крупа. Серед порівняно нових, екзотичних пропозицій відзначимо:
- Кіноа. Зернова культура стародавнього походження. Містить фосфор, амінокислоти, клітковину, мінерали, вітаміни групи В. У складі відсутній глютен. Буває червона, чорна, біла. Для дітей краще купувати третій варіант, який м'якше й ніжніше інших видів. Його вживання можна починати приблизно з 2-х років.
- Булгур. Продукт з пшениці, популярний у кулінарії країн Близького Сходу, Балкан і Середземномор'я. До складу входять білки, мінерали, ненасичені жири, вітаміни E, K, групи B, клітковина рослинного походження. Після консультації з лікарем можна давати по половині чайної ложки малюкам однорічного віку, але найчастіше вживається з 2-3 років. Продукт не рекомендовано при надмірній масі тіла та при непереносності глютену.
- Пшеничний кускус. Має приємний, ніжний, вершковий смак і може стати відмінним гарніром до м'яса, риби або овочів, Найкраще вводити його в раціон після того, як дитина познайомиться з різними видами каш і спробує манку (подібна технологія виготовлення).
Замовити фасовані крупи з доставленням по Києву та Україні можна на сайті інтернет-магазину Panama.