00 to 21.00

Панама - портал для родителей
⭐️Безкоштовна доставка для всіх замовлень від 1100 грн

Захисні маски

Тип товару
Пов'язки на голову(2)
Ціна, грн

Перші в історії захисні маски для обличчя винайшли під час перших епідемій чуми приблизно в 15-17 століттях. Лікарі вдягали страшні на вигляд, проте ефективні вироби зі шкіри, щоб перешкоджати потраплянню інфекції в органи дихання. Вони мали вигляд пташиного дзьоба, всередину якого поміщали антибактеріальні ароматичні речовини – трави, солі, ароматичні олії. Зону очей прикривали прозорим склом. Сьогодні подібні моделі можна побачити лише в кіно або в музеях – а в нашому інтернет-магазині Панама можна купити сучасні приладдя для бездоганного протистояння інфекційним захворюванням.

Захисні маски для обличчя: еволюція від вовни до супер легких матеріалів

Подальша еволюція призвела до виготовлення масок для обличчя з грубої вовни. Вони виглядали простіше, були ефективнішими, проте зручними їх не можна назвати. Протягом 19 століття їх форма та склад пережили кілька трансформацій, поки Поль Бержер не винайшов спеціальну форму з шести шарів складеної марлі. До цього кроку його підштовхнули відкриття Карлом Флюгге специфічних патогенів у слині, які і були основним джерелом розповсюдженням інфекції при спілкуванні.

Відтоді використання захисних пристроїв для обличчя стало обов’язковим в хірургічній практиці. Вони були схожими на сучасні моделі, фіксувалися зав’язками навколо голови, їх часто змінювали. Це значною мірою знизило кількість ускладнень після операцій, а протягом всесвітньої пандемії іспанки їх носіння було обов’язковим.

До кінця 20 століття з розвитком хімічної та легкої промисловості від марлі відмовились на користь специфічних нетканих матеріалів для одноразових масок. А багаторазові стали не тільки засобом для індивідуальної безпеки, а й стильним аксесуаром. Особливо це відчули в Україні та багатьох інших країнах під час пандемії нового коронавірусу протягом 2020 року.

З чого виготовляють? Принципи роботи

Пандемія Ковід 19 дала поштовх розвитку індустрії захисних товарів для індивідуальної безпеки: крім класичних одноразових з нетканого матеріалу з’явилися багаторазові, з фільтрами, клапанами та іншими пристосуваннями вироби. Сьогодні для їх виготовлення використовують:

  • Нетканий матеріал щільністю від 40 г / м². Це м’яка сировина, яка не витримує прання, прасування, легко піддається деформації. Після використання таких товарів їх викидають. Вони не пропускають частини слини та віруси понад 0,007 мікрон. Сьогодні існують кілька варіантів – повсякденні, процедурні, хірургічні, з окремими фільтрами, різною кількістю шарів, клапанами. Їх ціна невисока, тому змінювати їх просто.
  • Багаторазові набули популярності під час пандемії. Їх виготовляють з різних за складом волокон – бавовни, віскози, поліестеру, софта, оксамита, мікродайвінга. Такі тканини легко обробляються, стерилізуються, проте їх властивості в затримці інфекцій трохи нижча. Розрізняють моделі зі швом та без нього посередині, з пришивними або суцільнокроєними зав'язками, двох та тришарові, з фільтрами, різних кольорів.

Яку захисну маску для обличчя обрати, залежить від сфери її застосування. Під час вибору на цій сторінці сайту panama.ua прочитайте відгуки інших клієнтів стосовно зручності та особливостей догляду. Скористайтеся ручним фільтром за ціною, видом, статтю. А наші кур’єри організують швидку доставку замовлення в усі райони Києва та країною.