00 to 21.00

Панама - портал для родителей

Книги

Бренд

Мова

Стать

Вік

Тип товару

Ціна, грн

Знайдено 276 товарів
Показати спочатку:

Знайдено 276 товарів

Сучасні діти дуже мало читають, бо книгам складно конкурувати з гаджетами. Певною мірою цьому сприяють і дорослі. Батьки багато працюють, але після роботи їх чекають домашні справи, а також їм необхідно відпочити. Тому вони вибирають найпростіший шлях – регулярний перегляд мультфільмів і багато іграшок. Такі розваги також корисні для розвитку, але необхідно встановити певний баланс.

Дитячі книги: як зацікавити малюка 

Література вчить правильно сприймати й аналізувати отриману інформацію, розширює словниковий запас і кругозір. Найчастіше про читання батьки згадують, коли дитину необхідно підготувати до школи. У своїх відгуках багато дорослих відзначають, що малюки, які з ранніх років знайомі з літературою, значно легше й швидше проходять цей етап.

Більшість батьків прагнуть залучити дитину до читання. Консультанти сайту panama.ua підготували прості рекомендації, які полегшать це завдання:

  • Час для старту. Формування словникового запасу починається приблизно в 10 місяців. Поки малюк не вміє говорити, але він розпізнає світ за допомогою почуттів. Для першого знайомства вибираємо книги для дітей з ритмічними віршами, але час читання не повинно перевищувати кілька хвилин.
  • Закріплюємо результат. У 2 роки малюк вже повністю готовий до сприйняття оповіді, що складається з коротких фраз. А через рік він переходить від пасивного сприйняття до активного – сприймає інформацію й реагує на неї. Читаємо приблизно 20 хвилин.
  • Любителі повторень. Багато дітей постійно хочуть слухати одну й ту ж саму книгу, або уривок з неї. Батьків це дивує й вони намагаються запропонувати щось нове. Не слід наполягати на власному виборі, адже слухаючи добре знайому казку або розповідь малюк відчуває певний психологічний комфорт. Таке захоплення постійним перечитуванням зазвичай закінчується в 8 років.
  • Правильні аргументи. Бажаючи викликати інтерес до літератури, батьки часто для переконання використовують тривалі лекції, які абсолютно не сприймаються. Потрібно сформулювати короткі, переконливі аргументи, а не удаватися у розумування. Наприклад, скажіть, що ця книга вам дуже дорога або в ній описується те, що тобі буде цікаво.
  • Правильний формат. При підборі варіанта важливо враховувати емоційні особливості й вразливість малюка. Найчастіше читають перед сном. Гостросюжетні пригоди, історії про монстрів і супергероїв і навіть казки, в яких чимало негативних персонажів, можуть уповільнити процес засинання. Особливо, якщо читання супроводжується переглядом ілюстрацій. У малюків дуже розвинене візуальне сприйняття, тому ввечері психологи рекомендують слухати вірші та позитивні історії, або інформативні тексти нейтрального змісту.
  • Особистий приклад. Батьки, які вихідні дні проводять тільки в спілкуванні з гаджетами, вимагають від дітей зворотного. І в цьому весь парадокс. Принцип – ти повинен, а я ні – тут не працює. Якщо дорослі члени сім'ї самі не цікавляться літературою, то малюк в більшості випадків буде наслідувати їхній приклад.

Купити дитячі книги за обґрунтованими цінами можна в інтернет-магазині Панама. Доставлення замовлень виконується по Києву та Україні.